.:death:.team
 
HomeCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Правила за однесување на форумот !

Go down 
АвторПорака
Admin
Admin


Број на мислења : 7
Join date : 2010-02-27

ПишувањеПредмет: Правила за однесување на форумот !   Нед Фед 28, 2010 4:59 am

Најпрво ДОБРЕДОЈДОВТЕ на.:death:.team форумот. За да бидеме поуспешни и подобри , отвораме форум во кој ве повикуваме да дискутирате како во одделот наменет за Gaming така и во останатите теми. Меѓутоа како и на повеќето форуми па така и тука ке бидат поставени правила кои ке мора да ги почитуваат сите наши членови вклучувајќи ги и модераторите и администраторите. Во спротивно, го задржуваме правото да ви го замрзнеме (банираме т.е оневозможиме) вашиот Account , а во најлош случај и да го отстраниме (се надевам тоа нема да се случи).

1. Секој вид на рекламација: рекламирање на друг форум, сајт, сервер и се останатоо без дозвола на Администраторите (не модераторите) ке биде казнето.

2. Национализам и верска омраза. Секое ширење на национализмот и ширење на верска омраза во било кој поглед е СТРОГО ЗАБРАНЕТО. Дискусии на темите хитлер,сталин,овај,онај ке бидат најстрого казнети. Исто така доколку приметите дека некој член има потпис, аватар, мисла или нешто трето кое го крши ова правило, ве молиме пријавете на некој модератор,администратор.


3. Политика. Се поврзано со политика ке биде санкционирано. Истото важи како и за национализмот и верската омраза т.е секој оној кој има потпис, аватар, мисла или нешто трето кое го крши ова правило, ве молиме пријавете на некој модератор,администратор.


4. Забрането е вреѓање, псуење и прозивање на било каква основа. Доколку некој го прекрши ова правило ке биде опоменет максимално 3 пати а потоа следи забрана од 14 дена.


5. Спам, flood, натрупување (познато како билдање) на постови е строго забрането.


6. Забрането е прикачување на содржина со која се нарушуваат авторски права како и секаков вид на порно содржина (клип,слика).


7. CAPS LOCK е строго забранет на нашиот форум. Тоа асоцира како некој да вика, па затоа е и забранет на повеќето форуми. Тоа важи само за публик делот, додека пак за приватни пораки итн итн тоа не е битно.


8. Вашиот потпис или попознат како signature не смее да биде преголем бидејќи ке го избагира форумот. Затоа водете грижа околку тоа бидејќи без опомена ке биде тргнат.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://death-team.board-directory.net
 
Правила за однесување на форумот !
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
.:death:. team :: Your first category :: Your first forum :: ПРАВИЛА НА ФОРУМОТ-
Отиди до: